Nadal želi zaustaviti Đokovića

Nadal želi zaustaviti Đokovića

Rafael Nadal je još jednom potvrdio veliku želju za trofejima i dobrim igrama u predstojećoj teniskoj sezoni.
Španac kaže kako je potpuno usredsređen na prekid Đokovićeve dominacije. Ipak, nije siguran da će pokazati svoj najbolji tenis na Australian Openu, jer još uvijek ima manjih problema sa ozljedom ramena. 

"Bio sam jako motiviran u posljednja dva meča Davis Cupa i igrao sam sa velikom strašću. Trenutno treniram jako naporno i smatram da obavljam dobar posao. Tu je Đoković, ali on nije jedina prepreka, jer na Touru ima mnogo dobrih igrača i moraću se boriti protiv svakoga. Prošle godine sam izgubio šest važnih finala od Đokovića, ali igrao sam ta finala, što je nije lahko ostvariti", rekao je Nadal, dodavši:

"Znam koliko teško je doći do finala na bilo kojem turniru. Povreda ramena mi stvara sve manju brigu, ali zagrijavanje pred svaki meč traje duže no obično. Nadam se da ću odigrati dobro na Australian Openu."

U petak će se održati žrijeb za prvi ovosezonski Grand Slam turnir, Australian Open.

Trening promo:

Teretana Star Šport

Sarajevo - Teretana & fitness centar

BBI Centar Sarajevo

Škola košarke GEN

Sarajevo - Škola košarke

Učite košarku uz Nenada Markovića, Emira Halimića i Godrana Firića

Reklama | Oglašavaj se