Skela strijelac za tri boda Cottbusa
Ervin Skela

M. Maksimović

U prvoj utakmici 27. kola Bundeslige, Cottbus je u gostima savladao Duisburg Ivice Grlića 1:0, te je tako osvojio tri vrijedna boda u grčevitoj borbi za opstanak..

Početak utakmice je ponudio dosta uzbuđenja, a upravo u tom periodu je postignuti jedini gol koji je riješio pitanje pobjednika. Prvu ozbiljniju akciju gosti su pretvorili u gol, kasnije će se ispostaviti pobjedonosni. Igrala se 4. minuta, Dennis Sörensen je ubacio sa desne strane, a na pravom mjestu je bio Ervin Skela koji glavom pogađa za pobjedu Cottbusa. U ekipi Dusburga Ivica Grlić je odigrao cijelu utakmicu, dok je sa druge strane Ivan Radeljić zamijenio strijelca pobjedonosnog gola Skelu devet minuta prije kraja. Nakon ove pobjede Cottbus je došao na 14. mjesto sa 26 bodova, dok je 16. sa dva boda manje.