Nikolić odveo Zrinjski u finale

Zrinjski - Posušje 4:0

SportSport.ba

Staniša Nikolić odigrao je briljantnu utakmicu, postigao hat-trick za samo 45 minuta i vjerovatno već sada odveo svoj Zrinjski u finale Kupa Bosne i Hercegovine u nogometu.

Od samog početka Zrinjski je nametnuo svoj tempo i pokazao da će biti ta ekipa koja će dominirati utakmicom. Ipak, nije stvarao ni Zrinjski mnogo prilika, gotovo da je realizovao većinu toga što je imao.

Pola sata mreže su mirovile, a onda je Staniša Nikolić krenuo u svoju goleadu. Tri gola za manje od petnaest minuta i Posušje je već na odmoru moralo biti svjesno da će Zrinjski u finale Kupa BiH. To je potvrdio u 77. minuti Matija Matko još jednim golom.

Zrinjski – Posušje 4:0

Strijelci: 1:0 Nikolić (32), 2:0 Nikolić (40), 3:0 Nikolić (45), 4:0 Matko (77).

ZRINJSKI: Mitrović, Šunjić, Džidić, Nikolić, Landeka, Žuržinov /od 17. Pezo/ Matko, Selimović /78. Ćulum/, Ivanković, Žižović, Đurić.
POSUŠJE: Markotić, Prlić, Rogulj, Radovanović, Ranjković, Daničić /od 46. Jugić/, Serdarušić, Ivanković /od 80. Sakan/, Stojanović, Krstanović, Kordić.

Sudija: Ante Živković (Orašje).