Mladost i Jug izborili Final Four
Uzbudljivo je bilo uz Savu

M. Maksimović

Vatrpolisti dubrovačkog Juga CO i zagrebačke Mladosti su izborili plasman na Final Four Lige prvaka. Jug je eliminisao Olympiacos, a Mladost je nakon dosta uzbuđenja savladala Partizan...

Jug je u Pireju branio velikih pet golova prednosti i na kraju ih je odbranio, ali je Olympiacos bio vrlo blizu. Nakon što je prva četvrtina završila 2:2, Olympiacos je počeo stizati veliki zaostatak iz prve utakmice. U jednom trenutku je Olympiacos vodio
9:6, u finišu utakmice 12:8, međutim Dubrovčani su se odbranili, tačnije uspjeli su prekinuti napad domaće ekipe. U ekipi Olympiacosa su braća Afroudakis zajedno postigli šest golova, dok je u ekipi Juga, četiri gola postigao Bošković.

Zagrebačka Mladost je tek nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Partizan 13:10. Mladostaši su u regularnom dijelu utakmice stalno vodili, u jednom trenutku 7:4, na početku posljednje četvrtine 8:6, ali se Partizan izvukao. Nakon dva puta po tri minute nije bilo golova i zatim je odluka pala u petercima gdje je Mladost bila uspješnija. Kod Partizana su neprecizni bili Prlainović, Gocić, dok su sa druge strane Vrdoljak, Antonijević, Karać i Franković bili sigurni. U domaćem sastavu Vrdoljak je postigao tri gola, Franković, Antonijević i Lonačar po dva. Što se tiče sastava Partizana Nastran je zabio tri gola, Prlainović i Mitrović su se po dva puta upisali u strijelce.

Svoje mjesto među četiri najbolja su izborili Vašaš i Pro Reco. Mađari su nakon gostujuće pobjede u Kotoru 8:6, zamalo sve prokockali na svom terenu. U neizvjesnoj završnici Primorac je ostao kratak za jedan gol, Kotorani su slavili 7:6.
Talijanski Pro Reco je bio siguran i u revanšu, savladavši Posilipo u Napulju 12:8.