"Ljepotica" pripala Liverpoolu

Revanš mečevi četvrtfinala Lige prvaka

Liverpool je u „ljepotici“ ovogodišnje Lige prvaka večaras nadigrao Arsenal sa 4:2 i tako se plasirao među četiri najbolja tima Starog kontinenta. Obje ekipe igrale su za gol više, a uspješniji je po ko zna koji put u evropskim mečevima bio Rafa Benitez koji je ovaj put nadmudrio Arsena Wengera.

Ipak, malo je nedostajalo da tim sa Emiratesa prođe dalje jer je u 83. minutu na semaforu stajalo 2:2. Tada je Toure nesmotreno oborio Babela, a Gerrard iz penala rutinski pogodio rašlje za 3:2. U finišu meča kada su svi „topnici“ krenuli pred gol Reine, Babel je iskoristio prazan prostor i postavio konačan rezultat.

Gosti su poveli u 13. minutu nakon lijepe akcije koju je krunisao Diaby. Izjednačenje je stiglo u 30. minutu, a strijelac je bio Hyypia. Kada je Torres u 69. minutu na efektan način pogodio za 2:1 činilo se da će domaći imati do kraja lagan posao, no tako nije mislio Theo Walcott. U 82. minutu uzeo je loptu na rubu svog šesnaesterca, u trku nanizao nekoliko igrača Liverpoola i lijepo asistirao Adebayoru koji je samo postavio unutrašnji dio kopačke za 2:2.

Chelsea je rutinski obavio posao protiv Fenerbahcea. Domaći su poveli u ranoj fazi igre kada je Ballack glavom pogodio mrežu turskog tima. Tada je do izražaja došla poznata opstrukcija igre londonskih „plavih“. Čvrsta sredina sa mnogo sitnih prekršaja u čemu su izabranici trenera Avrama Granta pravi majstori.

Sve dileme oko prolaska u polufinale riješene su u 87. minutu. Essien je prošao, a Lampard na oko pet metara od gola zakucao loptu za velikih - 2:0.