LIVE: PREMIJER LIGA BIH U FUDBALU, 22. KOLO

Dragi posjetioci dobro došli na live prenose utakmica 22. kola Premijer lige BiH u fudbalu. ZAVRŠENO SEDAM UTAKMICA 22. KOLA PREMIJER LIGE BIH: Velež - Travnik 2:1, Čelik - Žepče 4:1, Modriča Maksima - Široki Brijeg 2:1, Jedinstvo - Željezničar 1:0, Orašje - Slavija 2:1, Sarajevo - Posušje 3:1, Laktaši - Leotar 4:0. Susret Sloboda - Zrinjski počinje u 19 sati.

Završeno je sedam mečeva 22. kola Premijer lige BiH u kojem su domaći ponovo bili uspješni i ostvarili stopostotan učinak.

Čelik u sudijskoj nadoknadi preko Mašića postiglo i četvrti pogodak protiv Žepča - 4:1

Utakmice u Laktašima i Modriči završene. Laktaši savladali Leotar sa 4:0, a Modriča Maksima sa 2:1 Široki Brijeg. Počasni pogodak za goste sa Pecare postigao je Božić. Počasni pogodak postiglo i Posušje na Koševu, gdje je Sarajevo sa 3:1 savladalo tim sa Mokrog doca

Velež golom Kajtaza iz jednaesterca u 88. minutu vodi sa 2:1

Slavija pred kraj susreta u Orašju smanjila na 1:2, a Laktaši pogotkom Đorića iz penala vodi sa 4:0

Sarajevo je postiglo i treći pogodak protiv Posušja. U 78. minutu Samir Duro na asistenciju Turkovića pogađa mrežu gostujućeg gola

Konačno pogodak i u Bihaću, gdje Jedinstvo golom Seferovića protiv Željezničara vodi sa 1:0 i vrlo je blizu osvajnju tri boda važna za opstanak u elitnom razredu našeg fudbala

Čelik u Zenici protiv Žepča vodi sa 3:1. Prvo je u 46. minutu Kraišnik postigao autogol za 2:0, a na 2:1 je smanjio Dizdarević u 48. minutu, da bi Lukačević u 57. minuti postigao treći gol za Zeničane. Orašje protiv Slavije vodi sa 2:0.

Gledaoci Pod borićima uživaju u fudbalskoj predstavi, ali izmjenjeni i oslabljeni sastav Željezničara (bez devetorice standardnih prvotimaca) još uvijek odoljava napadima Jedinstva

Gol u Mostaru! U 53. minutu utakmice Velež - Travnik za 1:1 pogodio je Dženan Zaimović

Završena poluvremena na sedam utakmica 22. kola. Nakon prvogih 45 minuta mreže se nisu tresle samo u Bihaću (Jedinstvo - Željezničar). Na pet utakmica domaći imaju prednost, dok je jedini gostujući pogodak postigao Ćurić, te tako Travniku osigurao prednost protiv Veleža u Vrapčićima

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Čelik je uspio probiti bunker Žepča i golom Emira Hadžića iz jedanaesterca doveo Zeničane u vodstvo

U posljednjim trenucima prvog poluvremena Haris Handžić dovodi Sarajevo u vodstvo od 2:0

Završena poluvremena u Laktašima i Modriči gdje domaći imaju prednost od tri, odnosno dva gola

Nakon više od 1 000 minuta "posta", Stevo Nikolić se upisao u listu strijelaca. U 32. minutu napadač Modriče je matirao Bandovića i doveo svoj tim u vodstvo od 2:0.

Orašje od 28. minuta golom Senada Mujića vodi 1:0 protiv Slavije.

Iako je do kraja susreta ostalo više od sat vremena, čini se da su Laktaši već osigurali trijumf protiv Leotara, jer od 23. minuta vode sa 3:0, golom Saše Mitića.

Sredinom prvog poluvremena mrežu miruju u Bihaću, Zenici i Orašju

Modriča Maksima od 15. minuta vodi sa 1:0. Dario Purić centrirao je sa desne strane, a Marko Božić umjesto u korner, loptu je zakucao u mrežu iza leđa nemoćnog Bandovića.

Hladan tuš za navijače Veleža u Vrapčićima, jer gosti iz Travnika od 11. minuta vode sa 1:0. Grešku zadnje linije iskoristio je Ćurić i matirao nemoćnog Kurtanovića.

Laktaši već nakon 8. minuta igre vode sa 2:0. Prvo je u 5. minutu Studen na asistenciju Rađenovića doveo domaće u vodstvo, a prednost je udvostručio Mitić, tri minute kasnije.

Na Koševu 1:0 za Sarajevo! Turković je u 6. minutu oduzeo loptu na sredini terena, centrirao i pronaša Raščića koji iz neposredne blizine trese mrežu Markotića.

U derbi susret u Modriči na stadionu "Dr. Milan Jelić" domaća Modriča Maksima protiv Širokog Brijega imala stopostotnu priliku, ali je udarac Đorđa Savića odbranio Bandović.

Susreti 22. kola Premijer lige BiH, odlukom Predsjedništva NS/FS BiH počeli su minutom šutnje povodom tragične smrti Hrvoja Čustića, preminulog fudbalera NK Zadar.