Bodovi Atleticu, kazna Betisu
Nesretni golman Armando

M. Maksimović

Prekinuta utakmica 28. kola Primere između Real Betisa i Athletic Bilbaoa biti će registrovana rezultatom 2:1 za Athletic, dok je stadion Betisa suspendovan  na dvije utakmice, objavila je Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Španije (RFEF).

Susret je prekinut u 72. minuti pri vodstvu gostiju 2:1 nakon što je jedan gledalaca pogodio golmana Athletica Armanda
plastičnom bocom u glavu. Sudija je odmah prekinuo utakmicu, dok su redari na stadionu priveli osobu koja je bacila bocu.
Betis je kažnjen i sa 9.000 eura.

Ovo nije bio prvi incident na stadionu Manuel Ruiz de Lopera. Prošle sezone za vrijeme gradskog okršaja protiv Seville, bocom u glavu je pogođen tadašnji trener Seville, Juande Ramos. Utakmica je prekinuta, a nekoliko sedmica kasnije odigrane su preostale 33 minuta i to pred praznim tribinama stadiona , dok je Betis kažnjen s tri utakmice neigranja na svom stadionu.

Sa ova tri boda Athletic je skočio na deseto mjesto na tabeli sa 36 bodova, dok je Betis na 16. mjestu sa 32 boda koliko ima i Recreativo na 18. mjestu koje vodi u drugu ligu.