Iz svlačionica nakon derbija: Ištuk Vs. Krunić
Željo zasluženo slavio u derbiju 23. kola nad Čelikom

SportSport.ba sa trenerima Čelika i Željezničara

Čestitao bi Želji na zasluženoj pobijedi od 3:2. Utakmica je bila veoma dobra, fer i korektna, pravi derbi odigran u izvanrednom ambijentu“, rekao je Ivo Ištuk, trener Čelika, naglasivši:

Mislili smo da nam trebaju dva gola za bod ili pobijedu. Postigli smo ih, ali to nam nije bilo dovoljno. Utakmicu smo izgubili zbog nesvojstvenih grešaka naše odbrane.

Ištuk smatra kako se ključni momenat utakmice desio pred kraj prvog poluvremana.

Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme. Vratili se u igru nakon rano primljenog gola, i uspjeli preokrenuti rezultat. No, greška naše odbrane u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Željo izjednačio na 2:2, ispostavilo se, bio je ključni momenat i odredila je daljni tok meča. U drugom poluvremenu Sarajlije su stvorile pritisak, bili bolji i, ponovio bi, zasluženo su nas pobijedili.

Sa druge strane, u Želji su presretni zbog trijumfa kojim su i definitivno izbjegli mogućnost borbe za opstanak do kraja sezone.

Prije svega zahvalio bi se navijačima i igračima na pobijedi. Fer i korektna utakmica, koja ne bi bila ovako dobra da Čelik nije došao u Sarajevo da otvorenom igrom pokuša pobijediti. Imali smo sreće da smo izjednačili u posljenjim sekundama prvog poluvremana, a potom u drugom i napravili preokret, te smo zasluženo osvojili tri važna boda“, istakao je Krunić.

Ni Krunić, ni Ištuk nisu nakon utakmice imali primjedbi na suđenje Vladimira Dominkovića koji je zbog masovne tuče igrača na terenu u 72. minutu isključio Josipa Lukačevića (Čelika) koji je udario Dinu Muharemovića, što je bio i povodo za incident. Cocaliću iz Željezničara zbog učešća u „gužvi“ dao je žuti karton.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: