Cen. Liga za prvaka: Igokea - Zrinjski

SportSport.ba

Kraj;
Igokea Partizan - Zrinjski 101:80

Najveća prednost Igokee na samom kraju. u brzom napadu Vučurović pogađa za tri poena.

Opširnije uskoro
...

U toku je 38. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 92:73

Vučurović je pogotkom iza linije 6,25 stavio tačku na i.

U toku je 36. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 89:72

Koševima Bocke prekinuta je serija Zrinjskog i domaćin ponovo odlazi na velikih +17. Isti igrač pravi dvije brze lične greške i mora napustiti igru zbog 5 prekršaja.

U toku je 32. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 83:70

Mostarci se očigledno ne žele predati. Planinić pogađa 2+1, odgovara Stažić trokom, ali Vučković na drugoj strani postiže svoju petu trojku. Vučković večeras sjajan, ali nedovoljan za trijumf na gostujućem terenu. Nakon trojke isti igrač pogađa ponovo uz prekršaj Đurice i ubacuje i dodatno slobodno bacanje.

Ako kojim slučajem Zrinjski izbori neizvjesnu završnicu biće to trijumf Vučkovića nad kolektivom Igokee.

kraj 3/4;
Igokea Partizan - Zrinjski 80:61

I treća četvrtina rezultatski je pripala domaćinu, ali ovaj put sa nešto manjom razlikom nego prve dvije (24:22).

Čini se da je pitanje pobjednika u Aleksandrovcu riješeno i da će nakon još deset minuta efektivne igre Igokea doći do svoje druge pobjede u Centrotrans ligi za prvaka.

U toku je 28. minut;

Novi problemi za Zrinjski. 4 ličnu grešku skrivio je i Boris Džidić. Sada Zrinjski ima dva igrača sa 4 prekšaja, a Igokea niti jednog.

U toku je 25. minut;

Igokea Partizan - Zrinjski 72:57

Vučurović pogađa za 3, a sa druge strane odgovara jedini raspoloženi "plemić", Vučković (njegova 4 trojka). Za njim trojku pogađa i Biško.

Igokea Partizan - Zrinjski 69:46

Utakmica polako dobiva revijalni karakter. Publika u dvorani "Nenad Baštinac" uživa u još jednom Alley Up-u Wrighta.

Uz sve nevolje, Zrinjski ima problem i sa 4 lične greške Tea Šimovića

U toku je 24. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 65:46

Najbolji igrač susreta Lydeka, drugo poluvrijeme otvorio je poenima, a nakon njega ponovo je zakucao Wright. S druge strane Brečić pogodio 2+1, pa dodao još 2 poena.

Lydeka zakucava za svoj 17 poen na ovom susetu. a nakon toga pravi i blokadu.

kraj 2/4;
Igokea Partizan - Zrinjski 56:39

Igokea je imala i 19 poena prednosti u ovoj četvrtini koja je u potpunosti pripala domaćim igračima. Do velike prednosti Igokea je došla prvenstveno zahvaljujući dobroj odbrani o čemu govori i broj osvojenih lopti (11 Igokea, samo 3 Zrinjski), Najefikasniji igrač susreta i dalje je Lydeka sa 13 poena. U redovima gostiju najbolji je Vučković, također 13 poena. Jedini segment igre u kojem je bolji Zrinjski su skokovi, ukupno 13:15.

U toku je 18. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 49:33

Još jedna trojka Vučkovića, njegova treća, koji jedini drži Zrinjski koliko-toliko u životu. Međutim, da bi se nešto ozbiljnije napravilo u ovoj utakmici neophodno je da mu se priključe i ostali igrači, prvenstveno Boris Džidić od kojeg se više očekivalo u ovom meču.

U toku je 16. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 43:30

Prednost domaćih lagano raste. Ukoliko se nešto ne promjeni, teško da ćemo gledati neizvjesnu zavšnicu.
Tošić ubacuje 2+1, Šimović pogađa za dva, ali Patterson odmah vraća.

Time out, Igokea Partizan.

U toku je 13. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 33:24

U drugoj četvrtini igra se koš za koš. Stažić ubacuje za dva, odgovara Šarenac, a Stefanović opet podiše prednost domaćih.

Domaći igraju dobru odbranu, Patterson krade loptu, ali šut ne služi Aleksandrovčane, pa osvojena lopta nije kapitalizirana poenima.

kraj 1/4;
Igokea Partizan - Zrinjski 29:22

U prvoj četvrtini Igokea je pokazala više i zasluženo vodi. Najefikasniji pojedinac susreta je Tautvydas Lydeka sa 10 poena, te Miljan Bocka sa 8.

U ekipi Zrinjskog isti broj poena je postigao Vučković (2 trojke), a slijedi ga Šarenac sa 6.

U toku je 9. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 27:22

Vučković drugom trojkom vraća trag nade gostima. Nakon njega poentira iz drugog pokušaja poentira i Brečić pa Šarenac. Na drugoj strani iz reketa odgovara Stefanović.

Posljednji minut ponovo otvara za sada najbolji pojednac gostujuće ekipe Vučković sa dva poena i utakmica je ponovo neizvjesna

U toku je 6. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 23:12

U nastavku Lydeka odmah poentira, a onda pogađa i slobodno bacanje. Ovo je njegov 8 poen.

Čini se da Zrinjski ipak neće imati snage da dođe do iznenađenja u dvorani "Nenad Baštinac".

Igokea Partizan - Zrinjski 20:12

Sjajna akcija Igokee. Odlična saradnja dvojice Amerikanaca. Alley Up pa onda i zakucavanje Wrighta. Publika je na nogama!

U ekipi Zrinjskog svi napadi idu preko Šarenca koji postiže 4 poena.

Minut odmora zove Nedeljko Zelenika.

U toku je 4. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 14:10

Ekipe još uvijek odmjeravaju snage. Zrinjski pokušava iza linije 6,25, Džidić neuspješno, ali Vučković pogađa.

S druge strane zakucava Vučurović.

U toku je 2. minut;
Igokea Partizan - Zrinjski 5:3

Domaći su poveli, ali gosti ogovaraju trojkom. Koš i faul za domaće i na semaforu je 5:3. Sve poene za Igokeu postigao je Lydeka.

Poštovani posjetioci, dobro došli na LIVE prenos susreta 2. kola "Centrotrans lige za prvaka" BiH između KK Igokea Partizan i KK Zrinjski. Susret u dvorani "Nenad Baštinac" počinje u 20 sati.

U prvom kolu oba tima su slavila, Igokea u gostima nad Grudama, dok je Zrinjski na svom terenu došao do tijesne pobjede nad Borcem.