LIVE! Centrotrans liga za prvaka: 2. kolo

kraj;
Slavija - Grude 82:68

Slavija zabilježila prvu pobjedu u Ligi 8. Do kraja utakmice Slavija je sačuvala prednost iako su dozvolili gostima da zabilježe prisotojan poraz. Domaće je do prvog trijumfa predvodio Mladenović sa 21 poenom, kod gostiju najbolji je bio Peraica sa 19.

U toku je 27. minut;

Slavija odlazi na +15. Razigrao se Ivanović koji je vezao 6 poena. Grude nemaju odgovor na dobru igru Slavije ispod oba koša. Mladenović ubacio 21 poen za Slaviju.

kraj 3/4;

Slavija - Grude 71:61

Do kraja ove četvrtine Grude su napravile seriju od 8:0 i prišle na 68:61, ali je ponovo Mladenović bio precizan iz igre i sa linije slobodnih bacanja i vratio prednost od +10 poena. Mladenović je i dalje najefikasniji na meču sa 19 poena, dok je kod gostiju ponovo Peraica najbolji sa 15 ubačenih poena.

Slavija - Grude 65:53

Slavija ne dozvoljava gostima da siđu ispod 10 poena. Razigrao se i Stanić u ovoj dionici i postigao 5 koševa, jednu trojku. Mladenović je najefikasniji sa 1 7poena kod domaćih. Goste u kakvom takvom rezultatskom priključku drži Vujčić koji je ubacio 12 poena do sada.

kraj 2/4;
Slavija - Grude 48:36

Do isteka 18 minute, Slavija je potpuno nadigrala goste i trojkom Vukovića otišla na +19. Ipak , štop zbo opuštanja, što zbog loših napada domaći su dozvolili gostima da smanje na -12. Trojku je pogodio Gligora u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Najefikasniji kod domaćih je Mladenović sa 12 poena, dok je Vuković ubacio 10. Kod gostiju Peraica i dalje prednjači sa 12 pogodaka, a probudio se i Žitko koji je zabilježio 9 poena

kraj;
Borac N. - Bosna ASA BHT 77:79

Tijesna pobjeda gostiju! 24 sekunde prije kraja rezultat je bio izjednačen, a Bosna je imala napad. Lance Williams pogađa za dva, a nakon toga osvaja loptu i donosi pobjedu Sarajlijama.

U toku je 36. minut;

Borac N. - Bosna ASA BHT 69:69

Veliki preokret u Boriku. Borac se vratio u igru i čak poveo sa pola koša razlike. Rezultat je trenutno izjednačen.

U toku je 16. minut;
Slavija - Grude 34:21

Slavija i dalje održava prednost. Jelčić je pogodio svoj deseti poen za 30:21, ali je odmah Malović uzvratio.

kraj 3/4;
Borac N. - Bosna ASA BHT 55:66

kraj 1/4;
Slavija - Grude 26:16

U sedmoj minuti domaćin je otišao na +11 trojkom Mladenovića. Minut prije kraja četvrtine Vuković pogađa trojku za 26:14.. Ipak Peraica do kraja 1. četvrtine smanjuje na -10. Najefikasniji kod domaćina je Mladenović sa 9 poena, dok je Vuković ubacio 7 poena. Kod gostiju za sada jedini raspoloženi su Peraica sa 9 poena i Vujčić 5.

kraj 3/4;

U toku je 5. minut;
Slavija - Grude 12:4

Ekipa Slavije je dočekala Grude sa novim pojačanjem sa Kipra, Aleksandrom Damjanovićem, bivšim igračem sarajevske Bosne. Slavije je dobro otvorila utakmicu i u prvih 5 minuta igre vodi sa 12:4. Po 4 poena su postigli Mladenović i Grubišić. Trener gostiju Predrag Mikulić uzeo je tajm aut.

U toku je 26. minut;

Borac N. - Bosna ASA BHT 47:58

Izgleda da će Bosna doći do svoje prve ovosezoneske pobjede nad Borcem, prvenstveno zahvaljujući vrlo raspoloženom Seidu Hajriću, te najnovijem pojačanju Dewayne Jeffersonu.
Dvorana: SRC Slavija
Gledalaca: 200
Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Jasmina Biščević (Sarajevo), Miljan Šobot (Gradiška)
Delegat: Toni Matić (Čaljina)

Slavija: Gvozdenović, Stanić, Tomašević, Simeunović, Mladenović, Vuković, Malović, Grubišić, Anderson, Ivanović, A. Damjanović. TRENER: Goran Šehovac

Grude: Lovrić, Vranješ, Đulabić, M. Gligora, L. Gligora, Jelčić, Vujčić, Bura, Lozančić, Žitko, Peraica - TRENER: Predrag Mikulić.

kraj 2/4;

Borac N. - Bosna ASA BHT 34:44

počinje:
Slavija - Grude

Očekujemo uključenje u SD Slavija u Istočnom Sarajevu gdje za nekoliko trenutaka počinje posljednji susret 2. kola Centrotrans lige za prvaka.

kraj 2/4;
Borac Nektar - Bosna ASA BHT 34:44

Bosna je uspjela da se rezultatski odlijepi prvenstveno zahvaljujući borbenom Hariću koji se "tuče" na oba kraja terena.

Trener Borca imaće šta da kaže svojim igračima u pauzi obzirom da su u drugoj četvrtini zbog velikog broja grešaka uspjeli ubaciti samo 11 poena.

kraj 1/4;
Borac Nektar - Bosna ASA BHT 18:23

Kao da su ipak odlučili igrači Bosne da se osvete za dosadašnje poraze u Ligi 13 i zaigrali mnogo angažovanije nego u ranijim susretima. Navijače iz Sarajeva će obradovati dobar start Jeffersona koji je postigao 8 poena, a podršku mu je pružio borbeni Hajrić (6 poena).

U Borcu ponovo prednjači playmaker Jovanović.

U toku je 3. minut;
Borac Nektar - Bosna ASA BHT 8:5

Bosna je u Banja Luku otputovala bez povrijeđenih Bavčića i Ikonića i istrčala na teren u sastavu Bailey, Jefferson, Šehović, Hajrić, Rahmić.

Atmosfera u dvorani odaje dojam da se domaća publika već zasitila Sarajlija i da je već upisala treći trijumf svojim ljubimcima.

U 2. kolu Lige za prvaka večeras se igraju dva prestala susreta: Borac Nektar - Bosna ASA BHT od 19 sati i Slavija - Grude od 20 sati, oba uz živi prenos na SportSport.ba.

Naši reporteri već su u dvoranama, a uskoro počinje susret u Boriku gdje će Bosna iz trećeg pokušaja nastojati da savlada Banjalučane. U Istočnom Sarajevu igra se ono što mnogi poznavaoci bh, košarke nazivaju derbijem začelja, međutim Liga za prvaka nikada nije bila neizvjesnija i još uvijek je prerano da se isključi bilo koji od 8 timova.