LIVE! Željezničar - Sloboda 1:1

Kup BiH

ŽELJEZNIČAR - SLOBODA 1:1
Poštovani, hvala što u velikom broju putem www.sportsport.ba pratite live prenos prve utakmice polufinala Kupa BiH u fudbalu!

17:56

KRAJ. Željezničar - Sloboda 1:1. Domaći nisu uspjeli iskoristiti terensku nadmoć, i na kraju Tuzlaci mogu biti zadovoljniji sa remijem 1:1.

17:50

Obzirom da je drugi dio počeo kasnije, pred nama je još pet minuta utakmice. Gosti su izvršili sve tri izmjene i silovito se brane od ataka Željezničara.

17:43

Veliki pritisak domaćih koji pokušavaju svim silama doći do pobjede. Igra se 81. minut, a šansu se imao Cocalić, koji iz izgledne prilike šutira preko gola.

17:37
GOOOOOL! 1:1
. Albin Pelak je u 75. minuti sjajno izveo slobodan udarac sa 20-tak metara i poslao loptu iza leđa nemoćnog Jovića za erupciju oduševljenja na Grbavici.

17:30

Domaći su sve karte bacili u napad, pokušavaju doći do izjednačenja, ali bez konkretnog učinka. Gosti mjenjaju, pa umjesto Tosunovića igra Omić. Dialiba i Lamešić zaradili po žuti karton.

17:19

GOOOOOOLL! 0:1 Gosti su u 55. minuti povukli brzu kontru i preko Huseinovića došli u vrlo vrijedno vodstvo na Grbavici

17:09

Počelo je drugo poluvrijeme. Simo Krunić napravio je i prvu izmjenu, u svlačionici je ostao Bekrić, a na teren je poslao Redžepija.

17:05

Drugo poluvrijeme još uvijek nije krenulo, i to zbog tehničkih problema na stadionu, gdje se popravlja mreža na golu ispod južne tribine.

16:50

Kraj prvog poluvremena. Posljednju priliku imao je Štilić , kada je iz okreta odlično šutirao, ali lopta još jednom pogađa prečku, koja je očito danas saveznik Tuzlaka. Gosti u prvom dijelu zaradili četiri žuta kartona, dok su domaći požutili samo jednom.

16:48

Igra se sudijska nadoknada vremena. Željezničar je do sada izveo osam kornera, što dovoljno govori o nadmoći plavih u današnjoj utakmici. No, odbrana Slobode za sada odoljeva svim napadima, pa je vjerovatno da ćemo na odmor bez golova.

16:42

Opet je Joldić u 40. minuti bio u prilici, ali je njegov šut iz trka otišao preko gola. Tuzlaci sve češće leže na travi, ne bi li uštedili koju minutu i na odmor otišli sa za njih pozitivnih 0:0.

16:37

Nova prilika za domaće. U 35. minuti iz slobodnog udarca je dobro probao Omer Joldić, ali njegov udarac odlazi tik pored stative, pa rezultat ostaje nepromjenjen. Željezničar sve više napada, svjestan koliko bi mu značio gol u prvom dijelu.

16:32

Željezničar je zamalo došao u vodstvo u 29. minuti, kada je Semir Štilić centrirao u kazneni prostor, a tamo zbunjeno reagovala gostujuća odbrana i zamalo poslala loptu u svoju mrežu.

16:30

Tenzije na Grbavici sve više rastu. U jednom napadu u kaznenom prostoru gostiju zaustavljen je Pelak, a domaći su smatrali da je to bilo nedozvoljeno i dovoljno oštro za jedanaesterac. Ipak, sudija Siniša Zrnić samo je odmahnuo rukama...

16:25

Najbolja prilika na utakmici. U 21. minuti Albin Pelak izbio je sam pred gostujućeg golmana Jovića, kojeg je i savladao, ali lopta pogađa u prečku, pa rezultat ostaje nepromjenjen.

16:22
Još uvijek bez promjene rezultata na Grbavici. Željezničar ima inicijativu, napravili su i dvije poluprilike nakon prekida, ali ništa konkretno, baš kao ni na drugoj strani.

16:16

Prvu pravu priliku imali su gosti. Sa 35 metara u 12. minuti oštro je šutirao Huseinović i natjerao Šehića na bravuroznu intervenciju. Dvije minute kasnije prvi žuti karton na utakmici zaradio je Tosunović.

16:10
U toku je 10. minuta susreta. Ništa značajnije se nije desilo pred golovima Želje i Slobode. U utakmicu su igrači oba tima ušli agresivno, desilo se nekoliko prekršaja na ivici "javnnih opomena". Međutim, sudija Siniša Zrnić odlučio je za sada ne djeliti kartone, nego usmeno upozorava Sarajlije i Tuzlake da smire strasti?!

16:00

Utakmica je počela sa centra su krenuli fudbaleri Željezničara. Na Grbavice se okupilo 2 500 gledalaca, sve pristalice domaćeg tima. Dakle, za sada ništa od najavljene podrške Fukara, fudbalerima Slobode.

15:55

Pet minuta ostalo je do početka prve utakmice polufinala fudbalskog Kupa BiH, u kojoj se na sarajevskoj Grbavici sastaju Željezničar i Sloboda.
Kako smo i najavljivali, SportSport.ba za vas donosi LIVE! prenos utakmica, a naši izvještači već se nalaze na terenu, gdje se obje ekipe zagrijavaju.

Iznenađenja u sastavu Željezničara nema, dok se Sakib Malkočević odlučio na klupi ostaviti Samira Kuduzovića i Adnana Osmanhodžića.