Zenit uništio Barbarezove «apotekare»
Barbarez tugovao nakon meča

Prva utakmica četvrtfinala Kupa UEFA

Bayer Leverkusen našeg Sergeja Barbareza deklasiran je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa UEFA na domaćem terenu od Zenita iz Sant Petersburga, rezultatom 1:4.

Bivši kapiten fudbalske A reprezentacije BiH utakmicu je sa klupe gledao do 62. minuta, kada je na terenu zamijenio do tada lošeg Schneidera. Trudio se, a najbliži postizanju barem utješnog pogotka bio je u 84. minutu kada je dobro šutirao, ali lopta nije završila u mreži Rusa. Za 28 minuta koliko je proveo u igri napravio je i tri prekršaja.

Poveli su gosti iz Rusije u 20. minutu meča, a mrežu Bayera pogodio je Arshavin. Ipak, 13 minuta kasnije izjednačnio je Kiessling. Od tada Levekusen je imao blažu terensku inicijativu i nakon nekoliko propuštenih prilika «pukli» su za 14 minuta. U 52. minutu Ruse u novo vodstvo dovodi Pogrebnyak. Devet minuta kasnije na 1:3 povisio je Anyukov. I tada u igru ulazi naš Barbarez, ali kasna izmjena bila je uzaludna, jer Nijemcima ovaj put nije mogao pomoći ni velikan našeg fudbala. Barbarez se još nije ni pošteno zagrijao, a Bayer je četvrti put morao vaditi loptu iz mreže. U 66. minutu Denisov im zabija još jedan gol za konačnih, Bayer – Zenit 1:4.

Od 20:45 sati u preostalim četvrtfinalnim susretima Rangers našeg Saše Papca u Škotskoj ugostiće Sporting iz Lisabona. U istom terminu još igraju Bayern - Getafe, Fiorentina - PSV.