Porazi Atletica, Seville, Barci bod
Betis iznenadio u Madridu

M. Maksimović

U 33. kolu Primere Barcelona je ispustila dva nova boda, pa Real Madrid ima veliku priliku danas pobjeći na 11 bodova i može riješiti pitanje prvaka Španije...

Barcelona je imala nekoliko dobrih prililka, njeni igrači nisu mogli savladati raspoloženog Kamenija. Za dva velika iznenađenja u ovom kolu su se pobrinuli Betis i Almeria.

U Madridu je Betis iznenadio Atletico. Juande je bio strijelac za 0:1, već u 14. minuti. Atletico je uzvratio devet minuta kasnije, Aguero je strijelac.Nakon tri minute igre u nastavku, Xisco postiže gol za 1:2, a konačan rezultat postavlja Capi u 65. minuti.

U subotu je neočekivano posrnula i Sevilla na svom terenu i to u duelu sa Almerijom. Alves je autogolom u 24. minuti najavio lošu večer Seville. Na početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti je već 0:2, Negredo je strijelac, a 15 minuta kasnije i Ortiz. U 66. minuti Negredo je postigao svoj drugi gol, a Corriera je zaradio crveni karton. Kanoute u 70. minuti propustio realizovati jedanesterac, ali je tri minute kasnije postigao počasni gol.

Zaragoza je na svom terenu savladala direktnog rivala u borbi za opstanak Recreativo 3:0. Garcia (3.) i Oliveira (21.i 78.). Gosti su utakmicu završili sa deset igrača isključen je Ruben, dok su kod Zaragoze pocrvenili Collado i Ayala u posljednjijh deset minuta