Nema spasa za PSG
Detal sa utakmice Caen - PSG

M. Maksimović
Teme:

Veliki PSG proživljava najteže trenutke u svojoj istoriji. Svoj 15. ovosezonski prvenstvenu poraz PSG je ostvario na Michel-d'Ornano stadionu u duelu protiv Caena...

Iako je ovo bila utakmica biti ili ne biti za PSG, gosti iz Pariza su odigrali slabo, blijedo, Caen je slavio sa ubjedljivih 3:0. Domaćini su poveli golom Anthonya Deroina u 52. minuti. Strijelac za 2:0 je bio Reynald Lemaître u 75. minuti, dok je konačnih 3:0 postavio Yoan Gouffran minutu prije kraja utakmice. navijači PSG nisu izdržali, pa su nakon utakmice sukobili sa policijom. PSG i Strasbourg imaju po 35 bodova, dok su Lens i Toulouse na 38 bodova.

Lens je na svom terenu pobjedio Sochaux 3:2. Adama Coulibaly je zabio za vodstvo Lensa već u 6. minuti, Mevlut Erding je svojim golom u 49. minuti vratoo stvari  na početak. Međutim slavlje gostujućih navijače nije dugo trajalo tek dvije minute. Aruna u 51. koristi savršeno proigravanje Monterrubija za vodstvo domaćina 2:1. Aruna je dvadeset minuta kasnije povisio na 3:1, a gosti su preko Jérémiea Brécheta u 78. minuti postavili konačnih 3:2.

Tri značajna boda u borbi za naslov prvaka, osvojio je Lyon kod davljenika Strasbourga. Ekipa trenera Jean-Marc Furlana je povela rano, golom u 21. minuti, strijelac je bio Wason Renteria. Lyonu su se vrata pobjede otvorila u 45. minuti kada je crveni karton zaradio Eric Moulounguia. ''Lavovi'' su igrača više  iskoristili, pa su golovima Mathieu Bodmera (61.) odnosno Fabia Grossa (67.) stigli do pobjede. Utakmicu bez golova su odigrali Auxerre - Metz.
Miralem Pjanić je u igru ušao u 69. minuti.