Cen. liga za prvaka: Široki PP - Sloboda Dita

LIVE PRENOS

Kraj 4/4

Široki Prima pivo - Sloboda Dita 74:76

Drama na "Pecari" pripala Slobodi. Domaći se bune i ne daju sudijama da odu sa terena jer je  po njihovom mišljenju zadnji koš postignut nakon zvuka sirene.Uskoro opširnije...

U toku je 37. minut; 4/4

Široki Prima pivo - Sloboda Dita 68:65

Široki nikako da prelomi susret, u stvari gosti igraju veoma dobro. Susret ulazi u završne tri minute u kojima je sve moguće. Domaćin je u blagoj prednosti zbog pete lične večeras odličnog Matića i podrške publike koja se probudila u nastavku.

Kraj 3/4

Široki Prima pivo - Sloboda Dita 58:53

Iako je Sloboda Dita uhvatila priključak i serijom od 15:1 prestigla Širokobriježane, domaćin se pred kraj treće dionice vratio i mini-serjiom od 7:0 riješio period u svoju korist sa pet poena razlike. Tvorac preokreta gostiju bio je Matić, ali je sredinom treće četvrtine zaradio četvrtu ličnu grešku zbog čega ga je trener Muminović izveo sa parketa, a Široki je iskoristio njegovo odsustvo u reketu i ponovo preuzeo kontrolu igre.

U toku je 24. minut; 3/4

Široki Prima pivo - Sloboda Dita 43:44

Nevjerovatan preokret na "Pecari". Za prve tri i po minute igre u trećem periodu Široki nije postigao niti jedan, a primio je čak 11 poena. Tuzlaci igraju kao preporođeni, a domaći su se potpuno opustili što su gosti znali kazniti itekako.

Kraj 2/4

Široki PP - Sloboda Dita 43:33

Široki Prima pivo sigurnom igrom stigao je do prednosti od 10 poena na poluvremenu. Najefikasniji pojedinac u domaćem timu bio je Bethel sa 10 koševa, a odličan je bio i Fajardo sa 9 poena i 8 skokova. Najbolji utisak u gostujućoj ekipi ostavio je toliko spominjani Milošević koji je ubacio čak 19 koševa od 33 koliko je dala Dita.

U toku je 14. minut; 34:22

Široki je ponovo bolje otvorio drugi dio i stigao do 12 poena prednosti. Iako se očekivao bolji otpor gostiju to se nije dogodilo. Širokobriježani su u ovom meču oslabljeni neigranjem Tonija Dijana i Željka Župića.

Obojica sjede na klupi, ali su lakše povrijeđeni, pa trener Ivan Velić ne želi ništa da rizikuje.

Kraj 1/4; 24:18

Čini se kako se stvari odvijaju u očekivanom pravcu. Široki je odlučan u namjeri da ostvari i drugu pobjedu, a gosti su nekako previše impresionirani ekipom bh. prvaka i nisu pružili ni djelić od svog raskošnog talenta. Prvo ime susreta do sada bio je Milan Milošević sa 10 poena. Malo buđenje Tuzlaka pred kraj prvog dijela i mini-serija od 5:0 daje za nadu da će meč ipak biti neizvjesniji u nastavku.
Ekipe su na dvominutnom predahu nakog kojeg će početi drugi period.

U toku je 7. minut: 17:7

Čini se da je nakon početnog ispitivanja snaga Široki malo dodao gas. Domaći su napravili seriju od 7:0, a pet poena postigao je Anthony Bethel.

Tuzlaci će se pokušati vratiti u igru do isteka prvog perioda, ali se situacija na parketu odvija u korist Širokobriježana.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

U toku je 4. minut; 8:5

Košarkaši Širokog Prima piva bolje su otvorili susret i najviše zahvaljujući Siniši Štembergeru vode sa 8:5. Interesantno je da je Minja Milošević postigao svih pet koševa za goste. Upravo je Štemberger pokušao šut za tri poena, ali je bio neuspješan.

Poštovani posjetioci, dobro došli na LIVE prenos susreta 2. kola "Centrotrans lige za prvaka" BiH između Širokog Prima piv a i Sloboda Dite. Susret u dvorani "Pecara" počinje u 18 sati.

U 1. kolu Široki PP je savladao Slaviju iz Istočnog Sarajeva u gostima, dok je Sloboda Dita doživjela debakl u susretu protiv Bosne ASA BHT. Široki jeste blagi favorit, ali je sigurno da će i Tuzlaci tražiti tvoju šansu.

Po ocjemama našeg izvještača trenutno se u dvorani nalazi oko 500 navijača , ali se očekuje da se taj broj uveća jer gledaoci polako pristižu.

Večeras se igra i meč u Aleksandrovcu između Igokee Partizana i Zrinjskog MC, dok će sutra snage odmjeriti Borac Nektar i Bosna ASA BHT, te Slavija i Grude.