Crvena zvezda bolja od bh. predstavnika
Široki poražen u Pioniru
Prvaci Bosne i Hercegovine, košarkaši Široki TT Kabela, poraženi su večeras u Pioniru od košarkaša Crvene zvezde rezultatom 81:70.
Široki je u ovaj meč ušao potpuno rasterećen dok je sa druge strane košarkašima Crvene Zvezde ovaj meč bio jedan od najvažnijih u sezoni jer bi eventualnim trijumfom bili korak bliže opstanku u NLB ligi.Tokom čitavog meča Zvezda je imala više od igre. Prvi period su dobili 15:12, no naš prvak je ipak na poluvrijeme otišao sa prednošću od jednog poena 36:37.
Drugo poluvrijeme donijelo je ponovo veoma dobru košarku. Zvezda je imala stalnu prednost, a košarkaši Širokog su nekako uspijevali održavati rezultatski priključak te je i nakon trećeg perioda Široki imao poen prednosti 55:56.
U zadnjih deset minuta Zvezda je ušla dosta nervozno znajući da im u ovom susretu igra samo pobjeda. Ekipa Mihaila Uvalina pojačala je igru u odbranu te su na kraju zasluženo slavili 81:70.
Čitaj dalje
- Velić trener godine u ABA ligi
- Da li će Maccabi braniti naslov ABA prvaka?
- Maccabi preuzeo tron ABA lige
- Maccabi u finalu sa Cedevitom
- Partizan brani tron u Tel Avivu
- Cedevita oslabljena u Tel Avivu
- Pričat će se o Širokom i u ovoj sezoni
- Partizan ponovo dobio Zvezdu
- Široki demolirao Zagreb
- Velić: Ne idemo u Zagreb tek tako
- MZT od naredne godine u ABA ligi
- Maccabi ostavio Zvezdu na minus 35 poena
- Partizan protiv Cedevite nadoknadio - 7
- Maccabi ubjedljiv u Domžalama
- Haliloviću 14 minuta protiv Maccabija
Sarajevo - Škola borilačkog sporta
Samoodbrana, sigurnost, disciplina, kondicija, snaga, fleksibilnost
